Connect with us

Lajme

Zuli Demiri pranon detyrën drejtor i Sh.A. “Hekurudha – Transport”

Published

on

Dje u bë pranim-dorëzimi i detyrës së drejtorit të Sh.A. “Hekurudha – Transport”, në këtë detyre u emërua Zuli Demiri nga dega e Aleancës për Shqiptarët-Vrqpçisht.Ardhjen në krye te kësaj drejtorie e bëri të ditur vet Demiri me një postim në rrjetin social Facebook

“Suksesi im varet vetëm nga Allahu….” (Hud, 88).

Nder, privilegj dhe përgjegjësi.

Të nderuar qytetarë,

Sot, pranova detyrën e Drejtorit në Sh.A. “Hekurudha – Transport”, nga drejtori i mëparshëm, z.Majan Veseli.

Në takim falënderova drejtorin për kontributin e deritanishëm.

Gjithashtu, Faleminderit nga Zemra, për të gjithë ata që besuan e më dhanë mbështetje në detyrën dhe sfidën e re, për të cilën jam i vetëdijshëm për barën e përgjegjësisë që ka kjo pozitë, Këtë detyrë do ta kryej me nder dhe përkushtimin tim duke punuar në shërbim të qytetarëve dhe vendit.

Së bashku me ekipin tim, do të angazhohemi për të bërë punë sa më të mira, që padyshim i meritojnë gjithë qytetarët e vendit.

Unë nuk jam më i miri prej jush. Nëse e mbaj rrugën e drejtë, më ndiqni, e në qoftë se devijoj nga rruga më përmirsoni.

Me nderime,

Zuli Demiri”

https://www.facebook.com/100007738036366/posts/pfbid02cVHq5SceiHqLHr1KRLshAoBCLXE7E13ocyxEVZR4gkfUKBi74U4Ek1cFZB4dhYXXl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.

Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.

Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.

Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.

https://youtu.be/hCI7vAiZNOo

https://youtu.be/BZMsVinTTns

https://youtu.be/grUuWc7OWCw

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan

Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.

Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.

“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.

https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”

Continue Reading

TOP Lajme