Connect with us

Lajme

Ministri Krenar Lloga mirëpret prof.Bajram Pollozhanin, mbështetja dhe këshillat e tij janë te mirseardhura

Published

on

Ministri Krenar Lloga sot në kabinetin e tij duket se ka pasur një vizitë të këndshme dhe produktive.Ai ka pritur profesorin e tij dhe juristin e mirnjohur z.Bajram Pollozhanii cili i ka shorehur hapur mbeshtetjen e tij në punen e ministrit.Kete Krenar Lloga e beri të ditur vete në një postim në rrjetin social Facebook:

“I nderuar nga vizita e Prof.Dr. Bajram Pollozhani, ish anëtar i Gjykatës Kushtetuese të RMV-së, ish zv.ministër i drejtesisë, kontribues në jetën shoqërore, politike e institucionale në Maqedoninë e Veriut dhe Kosovë. Profesor Pollozhani është autor i shumë punimeve shkencore dhe librave nga fusha e së drejtës.

Pasi më uroi për detyrën e re, shprehi mbështetjen dhe gadishmërinë që sfidave në të ardhmen tu qasemi me guxim e profesionalizëm dhe se këshillat e tij nuk do të mungojnë nga afër.

Si student i tij, vlerësova shumë mbështetjen e profesorit. Këshillat, vërejtjet e sugjerimet e tija do të jenë të mirëseardhura, sidomos tani kur para nesh janë disa procese të rëndësishme si ai i rrugëtimit evropian, ndryshimeve kushtetuese, reformave në sistemin e drejtësisë, luftën kundër krimit dhe korrupsionit si dhe sfidave tjera që na presin në të ardhmen”.-shkruan Lloga

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0aDFSLeAaUJKE45r9R49uDfbnZQKTSbmENPeG67YoKHmkEmUiMx5PuH2qMzc4Tk9el&id=100090407993687&mibextid=qC1gEa

Continue Reading

Lajme

Snopçe, kryetar i Shtabit të degës së ASH në Gostivar

Published

on

By

Halil Snopçe është caktuar Kryetar i Shtabit të degës së ASH në Gostivar. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari.

“Ndrsyhimi ka Nis!
Ja VLEN!”, ka shkruar ai. (INA)

Continue Reading

Lajme

Izet Mexhiti: Nuk mohojmë që kemi qenë derivat i atij subjekti, por asnjëherë nuk kemi qenë derivat i Dick Martit, rasteve të montuara, ku çdokund del i përzier Artan Grubi

Published

on

By

Sonte në Kumanovën e sakrificës së madhe kombëtare, po paralajmërojmë FITOREN E MADHE të shqiptarëve dhe koalicionit opozitar VLEN!

Ftoj çdo aktivist të sinqertë të BDI-së t’i bashkëngjitet Lëvizjes Demokratike sepse fryma e vërtetë e BDI është pikërisht në Lëvizjen tonë!

Ne nuk e mohojmë që kemi qenë pjesë dhe derivat i atij subjekti, por asnjëherë nuk kemi qenë derivat i Dick Martit, shtëpive të verdha, e rasteve të montuara, ku çdokund del i përzier Artan Grubi.

Ju ftoj që nga nesër masovikisht të dalim në orën 10 të mengjesit dhe me nënshkrimin tonë të legjitimojmë kandidaturën e kandidatit shqiptar për President, Dr. Arben Taravarit dhe të vendosim shenjën tonë në NDRYSHIMIN E MADH që po vjen me 8 Maj!

Ne kemi thënë që në fillim se do të dalim me kandidat shqiptar për President, ndërsa BDI doli me kandidat vetëm për të përçarë votën shqiptare. BDI nuk është ajo e vjetra që bashkonte shqiptarët, kjo BDI e kapur nga Artan Grubi vetëm përçan shqiptarët, prandaj edhe nuk e meriton votën shqiptare.

Vota shqiptare, e shumicës së dytë në vendin tonë do të shkojë për Arben Taravarin!

NDRYSHIMI PO VJEN!

Continue Reading

Lajme

Taravari: Sëbashku si VLEN Kemi gjasa reale të kalojmë në raundin e dytë në zgjedhjet Presidenciale

Published

on

By

Arben Taravari, kryetar i Aleancës për Shqiptarët në intervistën me gazetaren Jeta Xherra në Kallxo.com ka bërë thirrje që të përkrahet opozita shqiptare për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të Veriut. Ai gjithashtu ka deklaruar që gjasat për në kalim të raundit të dytë janë shumë reale.

Të gjitha partitë politike shqiptare u bashkuan në një front opozitar. Pikësynimin tonë të përbashkët e quajtëm VLEN, ku do të garojmë edhe në zgjedhje parlamentare edhe në zgjedhje presidenciale. Me kandidimin tim mund të arrihet që shqiptarët për herë të parë të kalojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoni të Veriut. Kjo është shumë e mundur, pasi që shqiptarët duhet të tregojmë që jemi vendimmarrës. Ka gjasa reale, me një fushatë të mirë dhe pozitive ne kalojmë në balotazh në zgjedhjet presidenciale. Unë personalisht, do jem kandidat për President, këtu do ofroj platformën presidenciale dhe gjithashtu partia ime do ofroj platformën për zgjedhje parlamentare.

Gjithashtu kreu i ASH-së zbuloi paksa nga platforma e tij për President, e cila është duke u përgatitur nga ekspert të fushës:

Ne së bashku me ekspert jemi duke punuar platformën për të gjithë qytetarët, që unë si kandidat për President do ta ofroj. Pika e parë e platformës do të jetë ndjekja e rrugës evropiane duke votuar ndryshimet kushtetuese, e dyta do të jetë heqja e 20% diskriminues nga kushtetuta dhe pika e tretë do të jetë që zgjedhja e presidentit të bëhet në Parlament dhe jo në zgjedhje direkte. – përfundoi kreu i ASH-së.

Continue Reading

TOP Lajme