Connect with us

Lajme

Taravari Bashkëbisedim me banorët e Tuhinit, një ndër fortesat e para të Aleancës për Shqiptarët

Published

on

Anëtarët dhe simpatizantët e Aleancës për Shqiptarët në fshatin Tuhin të Kërçovës me një pritje të ngrohtë për Kryetarin, Arben Taravari, Sekretarin Organizativ, Isen Shabani, Ministrin për Shoqëri Informatike, Azir Aliu, Zëvendësministren e Bujqësisë, Vjollcë Berisha dhe deputetin e zonës, Syrija Rashidi.

Në këtë bashkëbisedim, drejtuesit e partisë dhe funksionarët qeveritarë të emëruar nga ASh, shpalosën zotimet dhe vizionin për përgjegjësitë e reja në pushtetin ekzekutiv dhe ligjvënës.

“Ashtu si në opozitë edhe në Qeveri do të jemi zëri juaj, ndërsa tani edhe me punë të përkushtuar për të përmbushur nevojat tuaja dhe zotimet tona. Kuadrot e deleguar nga ASh në Qeveri, kemi besim se do të dëshmojnë qeverisjen ndryshe dhe me punën e tyre do të na bëjnë krenarë të gjithëve. Tuhini ka qenë fshat i rezistencës, ndryshimeve dhe një nga vendbanimet ku Aleanca për Shqiptarët ka fituar që në zgjedhjet e para parlamentare në vitin 2016, andaj dhe këto takime po i fillojmë po nga ky vend”, tha Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02WiSpSJN2u1aPsprahctuq98NFHipM3qgdxAhFHwzAsbY5KZxTz7wg5JkDupTaM7Jl&id=100044411046937&mibextid=qC1gEa

Në këtë takim zyrtarët e ASh-së dëgjuan edhe mendimet, propozimet dhe sugjerimet e qytetarëve të cilët shprehën besimin dhe mbështetjen e plotë për programin dhe kuadrot e përzgjedhura nga ASh që do të drejtojnë me institucionet e pushtetit qendror.

Continue Reading

Lajme

Anëtarë te Besës në Gostivar kalojnë në ASH

Published

on

Katër anëtarë nga Lëvizja BESA nga Gostivari, sonte kanë kaluar në ASH. Kjo është dëshmuar përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale ku ata shihen bashkë me kryetarin e ASH, Arben Taravari ku i shoqëron edhe kryetari i Degës së ASH-së në Gostivar, Gazmend Abdija.

Fotografia të cilën e ka publikuar Abdija mbanë shkrimin “Aleanca për Shqiptarët çdo ditë po forocohet”.

Ky kalim kalim i katërshes, e cila ka qenë në krye të BESËS në Gostivar, është festuar me një kafe të përbashkët.

Ndryshe, jo zyrtarisht ditëve në vazhdim pritet edhe anëtarë dhe  simpatizantë të tjerë nga Lëvizja Besa në Gostivar të kalojnë në ASH.

Continue Reading

Lajme

Taravari kujton aktorin Luran Ahmeti:Sot bëhet 2 vite pa mikun tim të shtrenjtë

Published

on

Sot po bëhen 2 vite nga ndarja nga jeta të aktorit të njohur shqiptar nga RMV, Luran Ahmetit.Këtë të fundit e ka kujtuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari duke e cilësuar si mik të shtrenjtë.Luran Ahmeti u nda nga jeta dy vite më parë si pasojë e Covid-19.

Postimi i plotë:

“Sot bëhet 2 vite pa një njeri që do i mungojë gjithmonë skenës dhe ekranit, që e donte çdokush…dhe që seciln do e marrë malli!

Sot bëhet 2 vite pa mikun tim të shtrenjtë Luranin…”https://www.facebook.com/1265185232/posts/pfbid02RDTL1f44oFD176EPQ7XDFxLHq6sEy8jcFxxepTPg3e61y9emXbQ9932WPoattQ45l/?mibextid=cr9u03

 

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.

Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.

Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.

Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.

https://youtu.be/hCI7vAiZNOo

https://youtu.be/BZMsVinTTns

https://youtu.be/grUuWc7OWCw

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan

Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

TOP Lajme