Connect with us

Lajme

Ministri i ardhsëm Azir Aliu, prezenton programin për MSHIA në Kumanovë dhe Saraj

Published

on

Azir Aliu, kuadër i ASH-së i propozuar për Ministër i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, ka prezentuar programin e tij menaxhues para Degëve të kësaj partie në Kumanovë dhe Saraj, shkruan InfoShqip.

Kandidati për ministër në Ministrinë e Shoqërisë Informatike dhe Administratë, Azir Aliu ka nisur aktivitetet në terren para marjes së postit duke zhvilluar takime degët e Aleancës për Shqiptarët në nivel vendi.
Aliu ka qëndruar sot me strukturat partiake në Saraj ku ka zhvilluar një bashkëbisedim por edhe ka prezantuar planin e tij për udhëheqeje të suksesshme të Ministrisë.

“Sot struktura e degës Saraj pati nderin të mirpres në bashkbisedim Ministrin e ardhshëm të Informatikës dhe Administratës zAzir Aliu”- Shkruan në publikimin e Aleancës për Shqiptarët-Dega Saraj.

Më tej z. Aliu ka vazhduar takimet edhe në Kumanovë.

“Sonte degën e ASH-së Kumanovë e vizituan kandidati për ministër të Shoqërisë informative Prof.Dr. Azir Aliu dhe deputeti Prof.Dr. Elmi Aziri. Ministri i ardhshëm para degës së Kumanovës paraqiti idetë dhe projektet e tij se si do të menaxhon me ministrinë në periudhën në vazhdim”, thuhet në njoftimin e Degës së ASH-Kumanovë.

Më tej në njoftim thuhet se “Gjithashtu në debat me ide dhe propozime konkrete u inkuadruan edhe anëtarët e degës”.

Ndryshe, Aliu menjëherë pas propozimit për minisër në MSHIA, filloi takimet me strukturat partiake nëpër degë, duke filluar me atë të Gostivarit, qytet nga ku vjen edhe ai vetë.

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.

Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.

Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.

Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.

https://youtu.be/hCI7vAiZNOo

https://youtu.be/BZMsVinTTns

https://youtu.be/grUuWc7OWCw

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan

Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.

Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.

“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.

https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”

Continue Reading

TOP Lajme