Connect with us

Lajme

Ministri Fatmir Mexhiti realizon takim me sindikatat: Synimi dhe interesat i kemi të përbashkëta

Published

on

Ministri i Shëndetsisë Fatmir Mexhiti dje ka realizuar takim me organizatat sindikale në fushën e shëndetsisë.Ne takim janë diskutuar kërkesat e tyre, ku mi ministri Mexhiti eshte zotuar se do te shqyrtoje te gjitha mundesite ligjore me qellim permbushjen e kerkesave te tyre.

“Dje realizova takimin e parë me përfaqësues të organizatave sindikale në fushën e shëndetësisë. Në takim u diskutua për çështjet aktuale rregullative, dialogu i së cilës më pas do të vazhdojë me të gjitha institucionet kompetente, si Fondi i Sigurimeve Shëndetësore, Ministria e Financave dhe Ministria e Punës dhe Politikës Sociale, në koordinim me Qeverinë.

– Sindikatat janë partnerët tanë dhe me këtë rast dua t’i falënderoj për bashkëpunimin konstruktiv. Synimi dhe interesat janë të përbashkëta. Lidhur me kërkesat e tyre, do të shqyrtohen të gjitha mundësitë ligjore dhe financiare për zgjidhjen sa më të shpejtë të tyre, theksoi ministri në takimin me sindikatat.”-Theksoi Fatmir Mexhiti në rrjetin social Facebook

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid021sLNdnqKSebsMS6QDvK5PKZZN4Ha52zrFVUfvfogAAZ25j53PsDFAxRSxRJqathl&id=100090403163962&mibextid=qC1gEa

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.

Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.

Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.

Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.

https://youtu.be/hCI7vAiZNOo

https://youtu.be/BZMsVinTTns

https://youtu.be/grUuWc7OWCw

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan

Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

Lajme

Drejtori i Shtëpisë së Shëndetit publik Vullnet Selimi zgjidh problemin e 163 të punësuarve pa kontrata

Published

on

163 punonjës shëndetësor në Shtëpitë e Shëndetit publik – Shkup që javën e kaluar protestuan në shenjë pa kënaqësie për faktin se kishin disa muaj që punonin pa kontrata pune tashmë çështja e tyre është zgjidhur.

Edhe pse ka vetëm pak ditë që është emëruar në krye të detyrës së drejtorit organizativ në Shtëpinë e Shëndetit publik- Shkup, drejtori Vullnet Selimi ka njoftuar se në koordinim me Ministrinë e Financave ka arritur të zgjidh çështjen e këtyre punonjësve.

“Pas pëlqimit të marrë nga Ministria e Financave gjatë javës së ardhshme do tu paguhen pagat për këto muaj si dhe do tu përgatisim kontratat për muajt vijues”, ka shkruar Selimi në rrjetin social Facebook.

https://www.facebook.com/1461036551/posts/pfbid064nfVH252tzRrKFk4qE13g3EuSFEis637cn3m7PemKZPsNkUbAUBSP4XosuDoHerl/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Minsitri Lloga uron besimtarëve agjërim të lehtë

Published

on

Ministri i drejtësisë, Krenar Lloga përmes një postimi ka uruar besimtarët e komuniteti musliman për fillimin e muajt të shenjtë të ramazanit duke ju uruar një agjërim të lehtë, shkruan Top24

“Sonte hyjmë në muajin më të bekuar të vitit, muajin e mëshirës, dashurisë, sakrificës dhe solidaritetit.
Agjërim të lehtë dhe lutje të pranuara!”

Continue Reading

TOP Lajme