Connect with us

Lajme

Ministri Azir Aliu mirëpret ambasadorin David Geer, partneriteti me BE parakusht për përmbushjen e vizionit tonë

Published

on

Sot ministri i MSHIA-së Azir Aliu ka realizuar takim me ambasadorin e Bashkimit Evropian në Shkup, z. David Geer.Ministri Aliu e vleron bashkpunimin me BE-në si parakusht për permbushjen e vizionit të tij per nje vend me shoqeri moderne dhe te digjitalizuar si dhe per nje administrate me efikase në sherbim te qytetareve.Gjitashtu ministri Aliu i ka shprehur mirnjohjen e thelle zotit Geer për mbështetjen qe jep Bashkimi Evropian në rrugën reformuese të shtetit tonë.

“Partneriteti me Bashkimin Evropian është parakusht lidhur me përmbushjen e vizionit tonë për një vend që ka shoqëri moderne dhe të digjitalizuar të mundësive dhe administratë në shërbim dhe në funksion të çdo qytetari.

Në takimin e sotëm me z. David Geer – ambasador i Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, e shpreha mirënjohjen time të thellë për mbështetjen që marrim në rrugën tonë reformuese dhe gatishmërinë për të punuar bashkërisht në përmbushjen e qëllimeve të përcaktuara.

Vlerat që i ndajmë, do të jenë udhërrëfyes në proceset të cilat do t’i udhëheqë MSHIA-ja në periudhën e ardhshme dhe ndihem i privilegjuar që në këtë “fushatë” kemi aleatë dhe miq siç është ai.” -shprehet ministri Azir Aliu në rrjetin social Facebook

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02N7uJobH4Zz7Czgo58jXvax17DimGCsi6iTEUiPRDGKqz35tAcxA5PboHzWKtVKorl&id=100090414292971&mibextid=qC1gEa

Continue Reading

Lajme

Anëtarë te Besës në Gostivar kalojnë në ASH

Published

on

Katër anëtarë nga Lëvizja BESA nga Gostivari, sonte kanë kaluar në ASH. Kjo është dëshmuar përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale ku ata shihen bashkë me kryetarin e ASH, Arben Taravari ku i shoqëron edhe kryetari i Degës së ASH-së në Gostivar, Gazmend Abdija.

Fotografia të cilën e ka publikuar Abdija mbanë shkrimin “Aleanca për Shqiptarët çdo ditë po forocohet”.

Ky kalim kalim i katërshes, e cila ka qenë në krye të BESËS në Gostivar, është festuar me një kafe të përbashkët.

Ndryshe, jo zyrtarisht ditëve në vazhdim pritet edhe anëtarë dhe  simpatizantë të tjerë nga Lëvizja Besa në Gostivar të kalojnë në ASH.

Continue Reading

Lajme

Taravari kujton aktorin Luran Ahmeti:Sot bëhet 2 vite pa mikun tim të shtrenjtë

Published

on

Sot po bëhen 2 vite nga ndarja nga jeta të aktorit të njohur shqiptar nga RMV, Luran Ahmetit.Këtë të fundit e ka kujtuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari duke e cilësuar si mik të shtrenjtë.Luran Ahmeti u nda nga jeta dy vite më parë si pasojë e Covid-19.

Postimi i plotë:

“Sot bëhet 2 vite pa një njeri që do i mungojë gjithmonë skenës dhe ekranit, që e donte çdokush…dhe që seciln do e marrë malli!

Sot bëhet 2 vite pa mikun tim të shtrenjtë Luranin…”https://www.facebook.com/1265185232/posts/pfbid02RDTL1f44oFD176EPQ7XDFxLHq6sEy8jcFxxepTPg3e61y9emXbQ9932WPoattQ45l/?mibextid=cr9u03

 

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.

Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.

Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.

Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.

https://youtu.be/hCI7vAiZNOo

https://youtu.be/BZMsVinTTns

https://youtu.be/grUuWc7OWCw

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan

Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

TOP Lajme