Connect with us

Lajme

Dr.Artan Dika: Bekim Sali dhe Alternativa nuk kanë legjitimitet të flasin për Taravarin

Published

on

Ish ministri i shëndetësisë Bekim Sali së fundmi ka dalë me një shkrim ku kritikon kryetarin e ASh-së Arben Taravarin. Kësaj i është përgjigjur duke mos dashur të mbajë anë mes partive por duke treguar një të vërtetë si një personalitet që punon në shëndetësi, doktori i njohur Artan Dika. Ai në ppstimin e tij shpreh se një personalitet inegzistent so Bekim Sali sa ka qenë ministër i shëndetsisë nuk ka legjitimitet të flet për Arben Taravarin.

Kujtojmë se gjatë udhëheqjes me këtë ministri, Arben Taravari doli ministri me rejtingun më të lartë se të gjithë ministrat por edhe më lartë se vet kryeministri Zoran Zaev në atë kohë.

“Rastësisht e lexova dje një postim të ish-ministrit të shëndetësisë të Alternativës, të shpërndarë nga bashkëpartiakë të tij, që i referohej përfaqësuesit të një subjekti tjetër. Pa dashur të mbroj askënd dhe pa dashur të mbajë anë mes partive të ndryshme politike, nëse Alternativës edhe një herë i jepet rasti të hyjë në qeveri dhe nëse ka ndër mend të hyjë në qeveri sërish me ndonjë ministër inekzistent si ish-ministri i saj i shëndetësisë (sado qoftë djalë i mirë dhe i pakorruptuar), më mirë le të mos hyjë fare.”

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0qBSgfGecxTw5d7jHphRKdQm82tDtfZnCxHSy89Vk7G9Yr1qvZ4MrMJHau6jurgidl&id=100077631292650

Ky lajm është botuar pa lejen e autorit të shkrimit.

Continue Reading

Lajme

Snopçe, kryetar i Shtabit të degës së ASH në Gostivar

Published

on

By

Halil Snopçe është caktuar Kryetar i Shtabit të degës së ASH në Gostivar. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari.

“Ndrsyhimi ka Nis!
Ja VLEN!”, ka shkruar ai. (INA)

Continue Reading

Lajme

Izet Mexhiti: Nuk mohojmë që kemi qenë derivat i atij subjekti, por asnjëherë nuk kemi qenë derivat i Dick Martit, rasteve të montuara, ku çdokund del i përzier Artan Grubi

Published

on

By

Sonte në Kumanovën e sakrificës së madhe kombëtare, po paralajmërojmë FITOREN E MADHE të shqiptarëve dhe koalicionit opozitar VLEN!

Ftoj çdo aktivist të sinqertë të BDI-së t’i bashkëngjitet Lëvizjes Demokratike sepse fryma e vërtetë e BDI është pikërisht në Lëvizjen tonë!

Ne nuk e mohojmë që kemi qenë pjesë dhe derivat i atij subjekti, por asnjëherë nuk kemi qenë derivat i Dick Martit, shtëpive të verdha, e rasteve të montuara, ku çdokund del i përzier Artan Grubi.

Ju ftoj që nga nesër masovikisht të dalim në orën 10 të mengjesit dhe me nënshkrimin tonë të legjitimojmë kandidaturën e kandidatit shqiptar për President, Dr. Arben Taravarit dhe të vendosim shenjën tonë në NDRYSHIMIN E MADH që po vjen me 8 Maj!

Ne kemi thënë që në fillim se do të dalim me kandidat shqiptar për President, ndërsa BDI doli me kandidat vetëm për të përçarë votën shqiptare. BDI nuk është ajo e vjetra që bashkonte shqiptarët, kjo BDI e kapur nga Artan Grubi vetëm përçan shqiptarët, prandaj edhe nuk e meriton votën shqiptare.

Vota shqiptare, e shumicës së dytë në vendin tonë do të shkojë për Arben Taravarin!

NDRYSHIMI PO VJEN!

Continue Reading

Lajme

Taravari: Sëbashku si VLEN Kemi gjasa reale të kalojmë në raundin e dytë në zgjedhjet Presidenciale

Published

on

By

Arben Taravari, kryetar i Aleancës për Shqiptarët në intervistën me gazetaren Jeta Xherra në Kallxo.com ka bërë thirrje që të përkrahet opozita shqiptare për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të Veriut. Ai gjithashtu ka deklaruar që gjasat për në kalim të raundit të dytë janë shumë reale.

Të gjitha partitë politike shqiptare u bashkuan në një front opozitar. Pikësynimin tonë të përbashkët e quajtëm VLEN, ku do të garojmë edhe në zgjedhje parlamentare edhe në zgjedhje presidenciale. Me kandidimin tim mund të arrihet që shqiptarët për herë të parë të kalojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoni të Veriut. Kjo është shumë e mundur, pasi që shqiptarët duhet të tregojmë që jemi vendimmarrës. Ka gjasa reale, me një fushatë të mirë dhe pozitive ne kalojmë në balotazh në zgjedhjet presidenciale. Unë personalisht, do jem kandidat për President, këtu do ofroj platformën presidenciale dhe gjithashtu partia ime do ofroj platformën për zgjedhje parlamentare.

Gjithashtu kreu i ASH-së zbuloi paksa nga platforma e tij për President, e cila është duke u përgatitur nga ekspert të fushës:

Ne së bashku me ekspert jemi duke punuar platformën për të gjithë qytetarët, që unë si kandidat për President do ta ofroj. Pika e parë e platformës do të jetë ndjekja e rrugës evropiane duke votuar ndryshimet kushtetuese, e dyta do të jetë heqja e 20% diskriminues nga kushtetuta dhe pika e tretë do të jetë që zgjedhja e presidentit të bëhet në Parlament dhe jo në zgjedhje direkte. – përfundoi kreu i ASH-së.

Continue Reading

TOP Lajme