J X

DRAGI RASHKOVSKI JEP DORËHEQJE, ZAEV E PRANOI

Posted by - 14/04/2021
Dragi Rashkovski mëngjesin e sotëm përmes një letre drejtuar kryeministrit Zoran Zaev ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Sekretarit për Monitorimin dhe Mbështetjen e Institucioneve në zbatimin e…
Read More

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Posted by - 13/04/2021
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Në disa vende do të fryjë edhe erë mesatare,…
Read More

Edhe 30 ditë paraburgim për Kamçevin

Posted by - 12/04/2021
Gjykata Penale i’a vazhdoi Jordan Kamçevit paraburgimin për edhe 30 ditë të tjera, informon Zhurnal. Kamçev gjendet në paraburgim që nga data 14 mars, si një nga të dyshuarit në…
Read More