Connect with us

Lajme

Anëtari i ASH-së në Gostivar i reagon Kasamit: Aleanca ka organet e saj, vetë vendos!

Published

on

Vlerim Iseni një nga aktvistët më të zëshëm i Aleancës për Shqiptarët në Gostivar përmes një reagimi me shkrim i ka reaguar kreut të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami në lidhje me deklarën e këtij e të fundit i cili tha se me ose pa ASH-në në koalicion, votuesit e ASH-së do të votojnë opozitën.

Në vijim ua sjellim shkrimin e plotë të Isenit

Bilall Kasami kishte thënë do e fitojmë BDI -në si opozit e bashkuar por edhe me votuesit e ASh-së.
Ne si anëtarë te ASh-së gjithsesi duam që BDI të humbë dhe të urojmë suksese Bilall, prandaj edhe jemi me ASh-në per ta fitu BDI dhe të bëjmë ndryshimin që mungon te shqiptarët mirpo nuk të takon ty si një kryetar i një partie tjetër të flasish në emrin tonë.

Aleanca disa herë ka dëshmuar pjekuri politike dhe ka struktura të forta nga Likova deri në Strugë që ju ndoshta nuk e keni, për veç kësaj Aleanca ka organet partiake që respektohen nga të gjithë anëtarët e saj kjo është dëshmuar shumë herë.

Ne si aktivist apo si anëtarë të ASh-së kemi zgjedhur njerzit më të mirë që të sjellin vendime politike se si të veproj politikisht Aleanca, kemi Zot shpie ai është lideri jonë i cili do e thotë se si duhet të veprojm ne si aktivist padyshim që do respektojmë organet më të larta partiake dhe kryetarin tonë.

Në situata delikate kur është dashur të miren vendime shumë të mëdha Aleanca ndoshta edha ka humb diçka si parti mirpo ka vepruar në të mirën e pëgjithshme këtë nuk besoj se e ka bërë ndonjë parti tjetër këtu që të sakrifikoj veten për të mirën e përgjithshme.

Këtë shumë mirë e dini edhe vet ju z.Bilall Kasami sepse aktivistët tonë në Tetovë rethin e dytë ju përkrahën juve vetëm e vetëm ta bëjnë ndryshimin dhe nuk kërkuan asnjë kompenzim nga ju apo ndonjë favor por qëllimi ishte të vjen ndryshimi edhe në Tetovë ashtu si edhe çdo kund tjetër Aleanca ka bërë maksimumin për të sjellë ndryshim që nga themelimi i sajë e deri më sot.

Prandaj ju si kryetar i Besës meruni me partin tuaj kurse ne të urojmë suksese për ta fituar BDI-në por mos fol në emrin tonë sepse ka kush flet dhe ka përgjegjësi për të gjithë ne, kurse padyshim unë dhe të gjithë votuesit e ASh-së nuk kemi pik dyshimi se Aleanca do veproj ashtu si është më mirë për të gjithë shqiparët.

Continue Reading

Lajme

Snopçe, kryetar i Shtabit të degës së ASH në Gostivar

Published

on

By

Halil Snopçe është caktuar Kryetar i Shtabit të degës së ASH në Gostivar. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari.

“Ndrsyhimi ka Nis!
Ja VLEN!”, ka shkruar ai. (INA)

Continue Reading

Lajme

Izet Mexhiti: Nuk mohojmë që kemi qenë derivat i atij subjekti, por asnjëherë nuk kemi qenë derivat i Dick Martit, rasteve të montuara, ku çdokund del i përzier Artan Grubi

Published

on

By

Sonte në Kumanovën e sakrificës së madhe kombëtare, po paralajmërojmë FITOREN E MADHE të shqiptarëve dhe koalicionit opozitar VLEN!

Ftoj çdo aktivist të sinqertë të BDI-së t’i bashkëngjitet Lëvizjes Demokratike sepse fryma e vërtetë e BDI është pikërisht në Lëvizjen tonë!

Ne nuk e mohojmë që kemi qenë pjesë dhe derivat i atij subjekti, por asnjëherë nuk kemi qenë derivat i Dick Martit, shtëpive të verdha, e rasteve të montuara, ku çdokund del i përzier Artan Grubi.

Ju ftoj që nga nesër masovikisht të dalim në orën 10 të mengjesit dhe me nënshkrimin tonë të legjitimojmë kandidaturën e kandidatit shqiptar për President, Dr. Arben Taravarit dhe të vendosim shenjën tonë në NDRYSHIMIN E MADH që po vjen me 8 Maj!

Ne kemi thënë që në fillim se do të dalim me kandidat shqiptar për President, ndërsa BDI doli me kandidat vetëm për të përçarë votën shqiptare. BDI nuk është ajo e vjetra që bashkonte shqiptarët, kjo BDI e kapur nga Artan Grubi vetëm përçan shqiptarët, prandaj edhe nuk e meriton votën shqiptare.

Vota shqiptare, e shumicës së dytë në vendin tonë do të shkojë për Arben Taravarin!

NDRYSHIMI PO VJEN!

Continue Reading

Lajme

Taravari: Sëbashku si VLEN Kemi gjasa reale të kalojmë në raundin e dytë në zgjedhjet Presidenciale

Published

on

By

Arben Taravari, kryetar i Aleancës për Shqiptarët në intervistën me gazetaren Jeta Xherra në Kallxo.com ka bërë thirrje që të përkrahet opozita shqiptare për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoni të Veriut. Ai gjithashtu ka deklaruar që gjasat për në kalim të raundit të dytë janë shumë reale.

Të gjitha partitë politike shqiptare u bashkuan në një front opozitar. Pikësynimin tonë të përbashkët e quajtëm VLEN, ku do të garojmë edhe në zgjedhje parlamentare edhe në zgjedhje presidenciale. Me kandidimin tim mund të arrihet që shqiptarët për herë të parë të kalojnë në raundin e dytë të zgjedhjeve në Maqedoni të Veriut. Kjo është shumë e mundur, pasi që shqiptarët duhet të tregojmë që jemi vendimmarrës. Ka gjasa reale, me një fushatë të mirë dhe pozitive ne kalojmë në balotazh në zgjedhjet presidenciale. Unë personalisht, do jem kandidat për President, këtu do ofroj platformën presidenciale dhe gjithashtu partia ime do ofroj platformën për zgjedhje parlamentare.

Gjithashtu kreu i ASH-së zbuloi paksa nga platforma e tij për President, e cila është duke u përgatitur nga ekspert të fushës:

Ne së bashku me ekspert jemi duke punuar platformën për të gjithë qytetarët, që unë si kandidat për President do ta ofroj. Pika e parë e platformës do të jetë ndjekja e rrugës evropiane duke votuar ndryshimet kushtetuese, e dyta do të jetë heqja e 20% diskriminues nga kushtetuta dhe pika e tretë do të jetë që zgjedhja e presidentit të bëhet në Parlament dhe jo në zgjedhje direkte. – përfundoi kreu i ASH-së.

Continue Reading

TOP Lajme