Connect with us

Lajme

Ambasada amerikane në Shkup flet për qëllimin e vizitës së Taravarit në SHBA

Published

on

Ambasada e SHBA-ve në Shkup ka dhënë detaje për qëllimin e vizitësë së kryetarit të Komunës së Gostivarit, Arben Taravarit në Amerikë.

Kryetarët e komunës së Gostivarit, Aerodromit, Berovës, Manastirit, Qytetit të Shkupit, Kisella Vodës dhe Krushevës, sipas ambasadës, të shoqëruar nga një përfaqësues nga Aktiviteti Forcues i Mobilizimit të Burimeve aktualisht janë në Shtetet e Bashkuara duke ndjekur Programin për Lidership të Vizitorëve Ndërkombëtarë.

“Kryetarët e komunave do të mësojnë praktikat më të mira për menaxhim efektiv financiar dhe të burimeve dhe do të pajisen me strategji për të rritur prosperitetin dhe mirëqenien e Maqedonisë së Veriut. Duke ndarë përvojat, mësimet dhe njohjet me kolegët nga SHBA, së bashku do të vazhdojmë të ndërtojmë komuna më rezistente që u shërbejnë qytetarëve”, thuhet në njoftimin e Ambasadës së SHBA-ve në Shkup.

Ndryshe, kryetari i Gostivarit, Arben Taravari është kryetar i vetëm i një komune shqiptare mesin e shtatë kryetarëve të komunave në fjalë nga RMV që qendrojnë për vizitë në SHBA.

https://www.facebook.com/100064705449273/posts/pfbid0m72hsQAZHyDSSRgwUEKyzAe9rZDzmHA7Ga8yrkz1pashV9YrsSCnDDjv3f1K53W2l/?mibextid=cr9u03

Continue Reading

Lajme

Mexhiti: Më 8 maj Saraji do të jetë vula e ndryshimit të madh

Published

on

By

SARAJI ME 24 PRILL DHE 8 MAJ DO TË JETË VULA E NDRYSHIMIT TË MADH!

Në një atmosferë FITOREJE, SINQERITETI DHE VENDOSSHMËRIE të paparë, sonte bashkërisht me koordinatorin Muhamed Elmazi, zv.koordinatorin Muhamed Rama dhe shumë bartës tjerë të aktivitetit politik në Komunën e Sarajit, takuam një pjesë të strukturave vetëm të disa qendrave të votimit apo vendbanimeve.
Ky elan, organizim dhe mbështetje më bën të sigurtë që pikërisht SARAJI do të jetë VULA e fitores së madhe dhe NDRYSHIMIT!

Vazhdojmë fuqishëm edhe në vendbanimet tjera të Komunës Saraj.
RRUGËTIMI YNË I SINQERTË VAZHDON!

Continue Reading

Lajme

Anketa e fundit e IPIS: Koalicioni VLEN dyfish më i fortë se BDI dhe të tjerët

Published

on

By

Instituti IPIS ka realizuar një anketë të fundit në të cilën shihet se epërsia e opozitës shqiptare- VLEN, karshi BDI-së dhe të tjerëve është e dyfishuar.

Sipas anketës së realizuar në fillim të muajit mars, opozita shqiptar ka rejting prej 15.6%, karshi BDI-së e cila ka 8.6% rejting.
Në kampin maqedonas udhëheq VMRO-ja me 40.4%, ndërsa LSDM ka vetëm 22% mbështetje.

Continue Reading

Lajme

Pritja spektakulare ndaj Taravarit në Strugë (Video)

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidati për president i koalicionit VLEN, Arben Taravari sot ishte i pranishëm nëhapjen e shtabit zgjedhor në Strugë.

Një ditë pas konventës madhështore në Gostivar, sot kandidati për president, Arben Taravari u prit në mënyrë spektakulare në Strugë nga qindra struganë e struganë.

Hapje të shtabeve pritet të ketë në çdo qytet shqiptar dhe në të gjitha vendbanimet shqiptare.

Ndryshe, sipas sondazheve, kandidati i opozitës shqiptare, Arben Taravari fiton bindshëm ndaj kundërkandidatit të tij Bujar Osmani, dhe se ka gjasa reale për të shkusr në rreth të dytë.

2381b7ae-4620-4eca-9091-2e87a9b67dac

Continue Reading

TOP Lajme