Connect with us

Lajme

Vlerim Iseni: Alternativa si duket na paska shumë Zeqirja Ibrahima, Zeka i Bilallit 2016, Zeka që 2019 kerkonte vota për Pendarovskin

Published

on

  1. Abi Zek të lutem aman na trego se cili Zek je se na ke bo lamsh nuk e dimë se cili je be burr.

Zeka i Bilallit 2016, apo Zeka që 2019 kerkonte vota për pendarovskin duke shku në takime me sloganin vatra jonë.

Apo je Zeka që në 2020 kërkonte vota kundër BDI-së dhe kundër kualicionit MOZEME të Bilallit me SDSM-në.

Api  je Zeka që më 2021 tradhëtove kualicioni dhe shkele marveshjen 4 vjeçare me Alencën për Shqipëtarët dhe u fute në qeveri me Zaevin partnerin e Bilallit dhe 1 vitë nuk u ndigjove me fol diçka por brengën e vetëm e kishe që Bekim Sali të jetë ministër.

Apo mos je Zeka i cili pasi të përzune nga qeveria akuzove Aleancën se pse futet në qeveri kurse 1 vit më parë shkele  marveshjen me Aleancën dhe kur qeveria mbeti me 60 deputet shkove dhe u bëre pataric e shpëtove qeverinë SDSM-BDI.

Apo je Zeka i kohëve të fundit që përsëri u ulët bashk me kryetarin tuaj te dikurshem Biallin kurse nuk u ulët atëherë kur në vitin 2020 atëherë sekretari i ASh-së Arben Taravari bërë ç’mos që të ju ulë në një tavolinë, populli e dinë shumë mirë se sikur të ishit ulur atëherë opozita do e fitonte me dallim të madh BDI-në por nuk u ulët sepse thonit se kishi inate personale kurse e verteta doli se ju mundeni të ulemi bashkë mirpo fajet si duket i ka patur bishti kapur jo inatet personale.

Abi Zek me thuj se kush je nga këto disa Zekallar që ti përmenda pastaj më lehtē mund të kuptohemi.

Prandaj abi Zek mos mendo se  me disa shkrime këto 2-3 muaj popullit do ja fshish memorien e  Zekollarve të 6-7 viteve të kaluara.

Continue Reading

Lajme

Mexhiti: Më 8 maj Saraji do të jetë vula e ndryshimit të madh

Published

on

By

SARAJI ME 24 PRILL DHE 8 MAJ DO TË JETË VULA E NDRYSHIMIT TË MADH!

Në një atmosferë FITOREJE, SINQERITETI DHE VENDOSSHMËRIE të paparë, sonte bashkërisht me koordinatorin Muhamed Elmazi, zv.koordinatorin Muhamed Rama dhe shumë bartës tjerë të aktivitetit politik në Komunën e Sarajit, takuam një pjesë të strukturave vetëm të disa qendrave të votimit apo vendbanimeve.
Ky elan, organizim dhe mbështetje më bën të sigurtë që pikërisht SARAJI do të jetë VULA e fitores së madhe dhe NDRYSHIMIT!

Vazhdojmë fuqishëm edhe në vendbanimet tjera të Komunës Saraj.
RRUGËTIMI YNË I SINQERTË VAZHDON!

Continue Reading

Lajme

Anketa e fundit e IPIS: Koalicioni VLEN dyfish më i fortë se BDI dhe të tjerët

Published

on

By

Instituti IPIS ka realizuar një anketë të fundit në të cilën shihet se epërsia e opozitës shqiptare- VLEN, karshi BDI-së dhe të tjerëve është e dyfishuar.

Sipas anketës së realizuar në fillim të muajit mars, opozita shqiptar ka rejting prej 15.6%, karshi BDI-së e cila ka 8.6% rejting.
Në kampin maqedonas udhëheq VMRO-ja me 40.4%, ndërsa LSDM ka vetëm 22% mbështetje.

Continue Reading

Lajme

Pritja spektakulare ndaj Taravarit në Strugë (Video)

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidati për president i koalicionit VLEN, Arben Taravari sot ishte i pranishëm nëhapjen e shtabit zgjedhor në Strugë.

Një ditë pas konventës madhështore në Gostivar, sot kandidati për president, Arben Taravari u prit në mënyrë spektakulare në Strugë nga qindra struganë e struganë.

Hapje të shtabeve pritet të ketë në çdo qytet shqiptar dhe në të gjitha vendbanimet shqiptare.

Ndryshe, sipas sondazheve, kandidati i opozitës shqiptare, Arben Taravari fiton bindshëm ndaj kundërkandidatit të tij Bujar Osmani, dhe se ka gjasa reale për të shkusr në rreth të dytë.

2381b7ae-4620-4eca-9091-2e87a9b67dac

Continue Reading

TOP Lajme