Connect with us

Lajme

Ministri i ri në takim koordinues me të punësuarit në MSHIA / Aliu: Përkushtimi ndaj punës, parimi kryesor

Published

on

Takimet e para të punës si ministër i MSHIA, Azir Aliu e ka pasur me kolegë nga sektorë dhe departamente të ndryshme të kësaj ministrie, me të cilët ka diskutuar për prioritetet e punës në periudhën e ardhshme.

Siç thuhet në njoftimin e ministrit të ri në rrjetet sociale, në dikasterin të cilin ai ka vetëm pak ditë që e drejton, ka takuar njerëz shumë punëtor.

“Me vëmendje të veçantë pata rastin të dëgjoj mendimet dhe pikëpamjet e tyre për proceset e udhëhequra nga ministria jonë. Kam takuar shumë njerëz punëtorë dhe profesionistë që e duan punën e tyre dhe të gjithëve u theksova se zyra ime do të jetë gjithmonë e hapur për idetë dhe sugjerimet e tyre – se si të bëjmë bashkërisht ndryshimet që qytetarët presin dhe meritojnë!”, shkruan Azir Aliu, ministër në MSHIA.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0fTj6jD6368sx6ygPKJq8tXBsDhHuzXMev6vAqQ2Tcxk8yBTbrWz7QyKs17p1p9GCl&id=100090414292971&mibextid=qC1gEa

Në shkrimin e tij, ministri Aliu thotë se “profesionalizmi, përgjegjësia dhe përkushtimi ndaj punës duhet të jenë parimet kryesore të secilit prej nesh”, duke theksuar se “vetëm kështu mund të arrijmë sukses në sfidat me të cilat përballemi!”.

Continue Reading

Lajme

Anëtarë te Besës në Gostivar kalojnë në ASH

Published

on

Katër anëtarë nga Lëvizja BESA nga Gostivari, sonte kanë kaluar në ASH. Kjo është dëshmuar përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale ku ata shihen bashkë me kryetarin e ASH, Arben Taravari ku i shoqëron edhe kryetari i Degës së ASH-së në Gostivar, Gazmend Abdija.

Fotografia të cilën e ka publikuar Abdija mbanë shkrimin “Aleanca për Shqiptarët çdo ditë po forocohet”.

Ky kalim kalim i katërshes, e cila ka qenë në krye të BESËS në Gostivar, është festuar me një kafe të përbashkët.

Ndryshe, jo zyrtarisht ditëve në vazhdim pritet edhe anëtarë dhe  simpatizantë të tjerë nga Lëvizja Besa në Gostivar të kalojnë në ASH.

Continue Reading

Lajme

Taravari kujton aktorin Luran Ahmeti:Sot bëhet 2 vite pa mikun tim të shtrenjtë

Published

on

Sot po bëhen 2 vite nga ndarja nga jeta të aktorit të njohur shqiptar nga RMV, Luran Ahmetit.Këtë të fundit e ka kujtuar kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari duke e cilësuar si mik të shtrenjtë.Luran Ahmeti u nda nga jeta dy vite më parë si pasojë e Covid-19.

Postimi i plotë:

“Sot bëhet 2 vite pa një njeri që do i mungojë gjithmonë skenës dhe ekranit, që e donte çdokush…dhe që seciln do e marrë malli!

Sot bëhet 2 vite pa mikun tim të shtrenjtë Luranin…”https://www.facebook.com/1265185232/posts/pfbid02RDTL1f44oFD176EPQ7XDFxLHq6sEy8jcFxxepTPg3e61y9emXbQ9932WPoattQ45l/?mibextid=cr9u03

 

Continue Reading

Lajme

Gostivari pushton mediat e Shqipërisë

Published

on

Dje, në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, kryetari i Bashkisë së Tiranës z.Erion Veliaj, ishte në Gostivar. Atij ju akordua titulli Qytetar Nderi i Gostivarit me motivacionin promovim dhe mbështetje e jashtëzakonshme për qytetin e Gostivarit.

Në fjalën e tij kryetari Komunës z.Arben Taravari tregoi miqësinë e veçantë që e lidh me kryebashkiakun tiranas, dhe shprehu mirënjohjen e tij për të gjithë projektet e mbështetura nga Veliaj në Gostivar.

Nga ana e tij Erion Veliaj tregoi se dashuria e dedikimi i tij për Gostivarin, ishte e natyrshme për të, sepse ky qytet në drejtimin e Taravarit është një histori suksesi dhe është e lehtë të afeksinohesh pas komunave të sukseshme.

Më poshtë ju sjellim vegëzat dhe video nga ngjarja e cila u trajtua nga mediat më të rëndesishme të Shqipërise, kjo padyshim është një mjeshtri e Taravarit për promovimin e Gostivarit në arenën rajonale.

https://youtu.be/hCI7vAiZNOo

https://youtu.be/BZMsVinTTns

https://youtu.be/grUuWc7OWCw

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit: Krenar të kontribuoj për këtë qytet. Taravari: Tirana, qyteti më dinamik në Ballkan

Veliaj “Qytetar Nderi” i Gostivarit: “Krenar të kontribuoj për këtë qytet”; Taravari: “Tirana, qyteti më dinamik në ballkan” – Vizion Plus

Veliaj nderohet me titullin “Qytetar Nderi” i Gostivarit – Tv Klan

Continue Reading

TOP Lajme