Connect with us

Gosip

Kërcet grushti, Nora Istrefi dhe Melinda Ademi bëhen “llom”në nje qender fitnesi në Prishtinë

Published

on

Këngëtarja Nora Istrefi dhe rep-artistja Melinda Ademi sipas burimeve të Gazetes Express janë kacafytyr në një prej qendrave të fitnesit në kryeqytet.

Të pranishmit në ngjarjen e ndodhur kanë parë nga afër dy artistet në një gjendje aspak të lakmueshme.

Kujtojmë se deri më tani Nora dhe Melinda kanë gëzuar raporte të mira.

Mbetet të shihet se si do jetë vijimi i kësaj ngjarje dhe nëse dy vajzat do gjejnë paqe, ose edhe mbase të reagojnë në rrjetet e tyre sociale.

Continue Reading

Gosip

Shqiptari mashtron dy homoseksualë në Zvicër, ua vodhi 1.2 milion

Published

on

Një 25-vjeçar kishte takuar dy burra në një platformë takimesh dhe u ka vjedhur atyre 1.2 milionë franga ndër vite duke i gënjyer.
Në fillim të vitit 2018, personi që sot është 25-vjeçar kishte takuar një fermer 57-vjeçar dhe një tjetër, 58-vjeçar, transmeton albinfo.ch.

Dy personat në fjalë, njëri nga Kantoni i Cyrihut dhe tjetri nga kantoni i St. Gallenit, ai i ka njohur nëpërmjet platformës së takimeve “planetromeo” të krijuar për burra homoseksualë.

Njëri ishte i martuar tjetri i divorcuar, shkruan 20minuten.ch.
Ka pasur edhe marrëdhënie seksuale me njërin nga fermerët. Shqiptari i ka mashtruar ata duke u ankuar se ishte në vështirësi financiare. Kështu ai i kishte shkruar atyre se duhej të ndreqte dhëmbët, kishte tumor, i duhej një depozitë qiraje, i duhej kapital fillestar për një kompani me qira makinash në Shqipëri ose në Chur dhe shumë përralla të tjera. Aktakuza radhit dy duzina tregimesh të tilla.

Ai u premtonte atyre se do t’u kthente paratë sepse do të trashëgonte një shumë të madhe nga një mik, beqar ndërsa një mik tjetër, në Angli i kishte këtij 200 mijë euro borxh, përcjell albinfo.ch. Por për të marrë borxhin ai duhej të shkonte në Angli dhe kishte nevojë për para.

Presioni i tij ndaloi vetëm kur policia e arrestoi 25 vjeçarin në korrik të vitit 2022. Që atëherë ai është në paraburgim.

Në procesin gjyqësor para Gjykatës së Qarkut në Hinwil të martën, i akuzuari ka pranuar veprën. “Më falni, paratë i kam përdorur kryesisht për lojërat e fatit”, tha ai në gjyq.

Ai kishte ardhur në Zvicër si azilkërkues, në moshën 17-vjeçare. Kërkesa i qe refuzuar por ai mundi të qëndronte duke u martuar me një grua zvicerane. Tani ai është i divorcuar dhe baba i një vajze njëvjeçare. E fejuara e tij e re është zvicerane me prejardhje kosovare.

Prokurori e ka akuzuar atë për mashtrim “industrial” dhe ka kërkuar dënim me katër vjet burg të pakushtëzuar si dhe dëbim nga vendi me dhjetë vjet. “I akuzuari ka vepruar me mashtrim. Ai ka ngritur një ndërtesë gënjeshtrash dhe ka shfrytëzuar varësinë emocionale të viktimave”, transmeton albinfo.ch. Ai u kishte shërbyer dy burrave me përrallat e tij, për vite me radhë.

Dy fermerët kanë humbur kështu kursimet e tyre dhe madje kanë marrë edhe borxhe.

Avokati thotë se edhe viktimat kishin përgjegjësi

Avokati i të akuzuarit kërkoi një dënim me burg me kusht prej 20 muajsh për klientin e tij. “Dy viktimat kishin injoruar të gjitha sinjalet e alarmit”. Më së voni deri në fund të vitit 2020, ata duhet të kishin kuptuar se po mashtroheshin nga i akuzuari. Njëri prej të dyve kishte shkruar: “Kam ndjesinë se po më mashtron” dhe e ka quajtur mashtrues financiar. Viktima tjetër ka shkruar: “Për çfarë të duhen vërtet paratë?” dhe “Unë e di që nuk do të mi kthesh paratë”. Ata duhej ta dinin që nuk do t’i merrnin paratë, dhe prapë kanë vazhduar të paguanin. “Këtu ka një përgjegjësi edhe të viktimës”, ka thënë mbrojtësi.

Lidhur me dëbimin nga vendi, avokati tha se ka këtu elemente të “rastit të rëndë”, pasi klienti i tij ka një vajzë këtu prandaj gjykata duhet të përmbahet nga dëbimi.

Gjykata e Qarkut ende nuk ka marrë vendimin. Ajo do të njoftojë palët me shkrim deri në fund të javës.

Continue Reading

Gosip

Është kryetar partie, por pret në radhë dhe paguan biletë si të gjithë

Published

on

Për një njeri që është kryetar i njëres nga partitë kryesore në Maqedoninë e Veriut dhe  kryetar i një komune të rëndësishme me siguri keni menduar se duhet të ketë rethime protokoli e sigurime, por dhe trajtim VIP. Por ky nuk është rasti me Arben Taravarin, kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kryetar i komunës së Gostivarit. Ai shihet në një shfaqe teatrale duke pritur në radhë si të gjith njerzit, por edhe duke prerë biletë.

Ajo që bie në sy është modestia e tij, ai gjithmonë mund të shihet në rethim nga bashkpuntorët, miqtë, me qytetarë.

Continue Reading

Gosip

STAND UP SOPI | Më 26 qershor rrugët na çojnë në Pallatin e Kulturës në Tetovë

Published

on

Të hënën më 26 qershor, në ora 20:00 në Pallatin e Kulturës në Tetovës, komediani Hasim Memishi i njohur si Sopi, do të ju bëjë për të qeshur pa ndalë. Sopi vjen me komedi të stilit Stand Up. Përveç humorit, eventin do ta shoqërojë edhe vokalisti Shpëtim Mustafa së bashku me Sazan Kosumi dhe Arbër Curri, njofton Nistori.

Sopi në një video promocionale për Nistorin njofton se nuk po bën hapjen e një partie politike, ashtu-kështu kemi boll, por natën e 26 qershorit (e thotë me humor) ua dedikon të gjithë atyre që dijnë të qeshin.

Biletat, sigurisht janë shitur të gjithë, por nuk është keq të siguroheni nëse ka mbetur edhe ndonjë. /Nistori/

Continue Reading

TOP Lajme