Connect with us

Lajme

Fetai: Dorëheqja hipotetike e BDI-së, është bllof politik – spin

Published

on

Shkruan: Arben Fetai

Për dy dekada në pushtet, BDI ka patur qindra arsye për dorëheqje kolektive: korrupsion, vjedhje të votës, raste të montuara e vrasje të shqiptarëve nga shteti, margjinalizim e përbuzje totale Jo nga Gruevski. Nuk e ka bërë asnjëherë sepse morali te këta nuk ekziston.

Dorëheqja hipotetike e sotme e BDI-së është spin: ose llogarisin që nuk do të ketë ndryshime kushtetuese dhe ky është thjeshtë një bllof politik parazgjedhor; ose llogarisin që VMRO-ja do jetë e pashmangshme pas zgjedhjeve dhe duan t’i japin një ndihmesë që pastaj kjo e fundit t’i marrë në qeveri si Gruevski dikur që i mirrte si orendi qeveritare. Mundet edhe dyjat bashkë.

* Arben Fetai, kryetari i Institutit per Politika Publike Arbër Xhaferi

Continue Reading

Lajme

Mexhiti: Më 8 maj Saraji do të jetë vula e ndryshimit të madh

Published

on

By

SARAJI ME 24 PRILL DHE 8 MAJ DO TË JETË VULA E NDRYSHIMIT TË MADH!

Në një atmosferë FITOREJE, SINQERITETI DHE VENDOSSHMËRIE të paparë, sonte bashkërisht me koordinatorin Muhamed Elmazi, zv.koordinatorin Muhamed Rama dhe shumë bartës tjerë të aktivitetit politik në Komunën e Sarajit, takuam një pjesë të strukturave vetëm të disa qendrave të votimit apo vendbanimeve.
Ky elan, organizim dhe mbështetje më bën të sigurtë që pikërisht SARAJI do të jetë VULA e fitores së madhe dhe NDRYSHIMIT!

Vazhdojmë fuqishëm edhe në vendbanimet tjera të Komunës Saraj.
RRUGËTIMI YNË I SINQERTË VAZHDON!

Continue Reading

Lajme

Anketa e fundit e IPIS: Koalicioni VLEN dyfish më i fortë se BDI dhe të tjerët

Published

on

By

Instituti IPIS ka realizuar një anketë të fundit në të cilën shihet se epërsia e opozitës shqiptare- VLEN, karshi BDI-së dhe të tjerëve është e dyfishuar.

Sipas anketës së realizuar në fillim të muajit mars, opozita shqiptar ka rejting prej 15.6%, karshi BDI-së e cila ka 8.6% rejting.
Në kampin maqedonas udhëheq VMRO-ja me 40.4%, ndërsa LSDM ka vetëm 22% mbështetje.

Continue Reading

Lajme

Pritja spektakulare ndaj Taravarit në Strugë (Video)

Published

on

By

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe kandidati për president i koalicionit VLEN, Arben Taravari sot ishte i pranishëm nëhapjen e shtabit zgjedhor në Strugë.

Një ditë pas konventës madhështore në Gostivar, sot kandidati për president, Arben Taravari u prit në mënyrë spektakulare në Strugë nga qindra struganë e struganë.

Hapje të shtabeve pritet të ketë në çdo qytet shqiptar dhe në të gjitha vendbanimet shqiptare.

Ndryshe, sipas sondazheve, kandidati i opozitës shqiptare, Arben Taravari fiton bindshëm ndaj kundërkandidatit të tij Bujar Osmani, dhe se ka gjasa reale për të shkusr në rreth të dytë.

2381b7ae-4620-4eca-9091-2e87a9b67dac

Continue Reading

TOP Lajme