Zyrtare: Kampionati Evropian do të luhet me tifozë

e postuar më at 17:24
88 0

Kampionati Evropian “Euro 2020” do të luhet me tifozë.

UEFA, përmes një postimi në ‘Twitter’ ka shkruar se Kampionati Evropian i cili u shty për vitin 2021 si shkak i pandemisë do të luhet me numër të limituar të tifozëve.

Sipas lajmit, tetë vendet anëtare që janë organizuese të Kampionatit, kanë siguruar se stadiumet e tyre do të mund të mirëpresin tifozët sipas rregullave.

Për më tepër, në planifikimin e turneut përfundimtar “EURO 2020”, UEFA ka punuar ngushtë me Organizatën Botërore të Shëndetësisë për të rritur nivelin e sigurisë.

Shën Petersburgu ka konfirmuar se ka kapacitet 50% në stadiumin e qytetit, Baku ka konfirmuar se ka 50% të kapacitetit në stadium.

Amsterdami, Bukureshti, Kopenhaga dhe Glasgow do të kenë 25% deri 33% të kapacitetit të tifozëve.

Londra ka konfirmuar një kapacitet minimal prej 25% të stadiumit që të jetë me tifozë. Për tu konfirmuar, kanë mbetur qytetet e Munichut, Romës, Bilbaos

J X

nga kategoria

Benevento shokon Juven e Ronaldos

Posted by - 21/03/2021 0
Benevento ka bërë befasinë e javës duke arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Juventus. “Bianconerët” dominuan në të gjitha…