Zejdi: Jemi për gjetjen e zgjidhjes për ligjin për shtetësi në takimin me kryeministrin Zaev

85 0

Kordinatori i grupit parlamentar nga koaliciobi opozitar, ASH-AAA në një prononcim ekskluziv për News33 ka deklaruar se në takimin me kryeministrin janë të gatshëm të gjejnë kompromis për të zgjedhur problemin e qytetarëve që bredhin rrugëve pa shtetësi dhe se do të lëshojnë vetëm për tu dalë në ndihmë qytetarëve e jo partive politike.

Zejdi tha se edhe nëse i lirojnë të gjitha ligjet do ti lirojnë nëse merren vesh për ligjin e shtetësisë përpos ligjit për regjistrim të cilin do ta bllokojnë.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

Maqedonia e Veriut, një vit NATO

Posted by - 26/03/2021 0
Maqedonia e Veriut tashmë një vit është anëtare e NATO-s. Nga Këshilli Veri-Atlantik në Shkup, thonë se pandemia e koronavirusit…