Zaev pranon ftesën e Mickoskit, do të takohen tet-a-tet

e postuar më at 21:42
119 0

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski dje i bëri thirrje kryeministri Zoran Zaev për takim tet-a-tet.

“Për shkak se nuk isha për një periudhë i pranishëm për shkak të coronavirusit, i bëj thirrje tani Zaevit për takim tet-a-tet. Ai le të zgjedhë ditën dhe kohën. Unë do ta përshtati kohën ashtu atij si do t’i konvenojë dhe do të bisedojmë për ato punë të rëndësishme për qytetarët, kriza me pandeminë dhe deri te puna e Kuvendit dhe regjistrimi”, tha Mickoski.

nga kategoria