Vjosa Osmani bashkë me deputetët e LVV-së e Listës “GUXO” futet në sallë të Kuvendit

e postuar më at 10:18
89 0

Kuvendi i Kosovës sot do mbajë seancën konstituive të legjislaturës së tetë.

Derisa partitë tjera nuk kanë zbuluar emrat e personave që do të emërohen si nënkryetarë të Kuvendit, nga LDK-ja kanë bërë të ditur se e propozojnë në këtë pozitë Kujtim Shalën.

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lista “GUXO” e Vjosa Osmanit kanë marrë nga zgjedhjet e 14 shkurtit 50,28% të votave, duke u radhitur në vend të parë.

Në vend të dytë ka dalë PDK-ja me gjithsej 17,09%, ndërsa, LDK-ja ka dalë si parti e tretë me 12,73% të votave.

 

J X

nga kategoria