Lëvizja Vetëvendosje marshon në Prishtinë për 8 Mars (Foto)

e postuar më at 08/03/2021
197 0

Ditën e sotme gratë festojnë, por Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë vendosi të marshojë rrugëve të qytetit.

 

I pranishëm mes marshit ishte dhe Albin Kurti, partia e të cilit do të marrë së shpejti drejtimin e vendit duke krijuar qeverinë bashkë me Lëvizjen e Vjosa Osmanit.

Në një status në FB, Albin Kurti shkruan se Kosova duhet të jetë më e barabartë, dhe lufta për barazo shoqërore të nënkuptojë edhe atë për barazi gjinore.

nga kategoria

pg slot