Vetëm Levica dhe Besa refuzojnë dialogun politik për Kushtetutën

e postuar më at 18:33
152 0

Sot në Kuvendin e RMV është mbajtur takimi i liderëve të partive parlamentare me ftesë të Kryeministrit Dimitar Kovaçevski.

Temë diskutimi ka qenë lriza ekonomike, reformat, integrimet evropiane, ndryshimet kushtetuese dhe heqja e 20% nga Kushtetuta. Në këtë takim nuk erdhën vetëm kryetarët e Levicës dhe Lëvizjes Besa.

Nga të pranishmit, takimi është vlerësuar si i dobishëm për rikthimin e dialogu në çastet vendimtare për të ardhmen evropiane të vendit.

A M

nga kategoria

pg slot