Vazhdon fluksi i qytetarëve drejt Serbisë, pritje deri në 40 minuta në Tabanoc

e postuar më at 09:40
107 0

Siç informon Lidhja Auto-Moto e Maqedonisë në vendkalimin kufitar “Tabanoc” për shkak të intensitetit të lart të qarkullimit të qytetarëve po pritet deri në 40 minuta për të kaluar kufirin, transmeton Alsat .

Arsyeja është numri i madh i qytetarëve tanë që sot, ashtu sikur një ditë më parë, po udhëtojnë drejt Serbisë për t`u vaksinuar kundër Covid-19.

Sipas LAMM në pikat e tjera kufitare nuk ka vonesa për hyrjen dhe daljen nga vendi.

J X

nga kategoria

Sela i reagon Vuçiqit

Posted by - 19/03/2021 0
Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka reaguar ndaj provokimit me një hartë të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i…