Sot priten vaksinat e para anti-COVID në Kosovë

e postuar më at 28/03/2021
112 0
  1.                       Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropë, Hans Kluge, përmes një përgjigje në Twitter ka konfirmuar se sot do të vijnë vaksinat e para kundër Covid-19 në Kosovë.

Kluge përmes një cicërime në tëitter ka     konfirmuar shkurt se sot do të vijnë vaksinat e para në Kosovë.

Kosovë do të vijnë nëpërmjet programit “COVAX”.

Drejtori u pyet dje se kur do të vijnë vaksinat në Kosovë, ndërsa përgjigja e tij ishte e shkurtër dhe e qartë “Nesër”.

 

J X

nga kategoria