U vaksinua dhe ra në koma, vdes babai i Vlatko Gjorçev

e postuar më at 22:01
125 0

Pulmologu, Angjelko Gjorçev ka ndërruar jetë në Klinikën në Nish, pasi për dy javë ishte në komë pasi pranoi vaksinën kundër Covid-19.

Rasti i Gjorçevit u bë publik nga biri i tij, Vllatko i cili është deputet i VMRO-DPMNE-së.

Deputeti Gjorçev vazhdimisht publikonte informacione në rrjete sociale për gjendjen e tij, ndërkaq kritikonte pushtetin për mossigurimin e vaksinave anti-Covid.

nga kategoria