U rrëzua avioni, piloti mbijeton për 36 ditë duke ngrënë vezë zogjsh dhe fruta të egra (Video)

e postuar më at 15:51
186 0

Pas rrëzimit të avionit në xhunglën e egër Amazon , piloti 36 vjeçar Antonio Senna arrin të mbijetojë për 36 ditë duke ngrënë vezë zogjsh dhe fruta të egra . Vendasit i referohen një mrekullie të vërtetë … Avioni i Senna u rrëzua në Brazil në 28 Janar , dy ditë para ditëlindjes. Ai priti ekipet e shpëtimit për të gjetur rrënojat e avionit por rezultoi e kotë

Për të qëndruar gjallë, ai hëngri gjithçka që mund të gjente para tij, sipas Daily Mail britanik . Një javë më vonë, piloti brazilian kuptoi se kërkimi për të ishte ndalur sepse avionët që fluturonin në qiell nuk mundën të gjenin rrënojat . Kështu që ai vendosi të nisë udhëtimin e tij të shpëtimit.

Për fat të mirë ai ishte në anën e “Toningo”, siç e thërrasin me dashuri miqtë e tij. Ndërsa ecte, ai aksidentalisht ra në një grup qw korrte gështenja.

Dikush nga ekipi i dha telefonin e tij për të lënë të ditur nënën e tij se ishte gjallë. Një helikopter e çoi në spitalin më të afërt pasi piloti ishte i dehidratuar dhe vuante, shkruan gazeta britanike. Pasi kaloi një natë në spital për arsye paraprake, ai më pas u takua me tw afërmit e tij me të pa mundur të mbajë lotët.

Avioni i tij Cessna 210 , siç tha ai, kishte një problem mekanik dhe për këtë arsye bëri një ulje emergjente. Para se avioni të digjej, ai arriti të kapte një çantë shpine që përmbante pak bukë dhe sende të ndryshme.

” E dija që ishte çështje jete dhe vdekje. Unë duhej të qëndroja disi gjallë. “Unë kisha për të gjetur ujë dhe ushqim, ” tha ai për televizionin brazilian. Dhe më në fund ai pati sukses.

nga kategoria

pg slot