Twitter zbulon tiparin e ri ‘super follow’

e postuar më at 18:38
196 0

Twitter ka njoftuar planet për një tipar të ri “super ndjekje” i cili do t’u mundësojë mbajtësve të llogarive të tarifojnë për përmbajtje ekskluzive shtesë.

Kjo mund të marrë formën e tweet-eve shtesë, duke u bashkuar me një grup të komunitetit ose duke marrë një gazetë, tha firma, shkruan BBC.

Twitter zbuloi planet e tij në një ngjarje virtuale të mbajtur për investitorët.

Theshtë hera e parë pas një kohe që platforma njofton ndryshime të rëndësishme në mënyrën në të cilën njerëzit mund ta përdorin atë.

Ai gjithashtu tha se ishte duke testuar një shërbim të diskutimit audio drejtpërdrejt – i cili ka rezultuar i popullarizuar në një rival të ri, rrjeti shoqëror vetëm audio vetëm Clubhouse.

“Pse nuk e fillojmë me pse njerëzit nuk besojnë në ne,” tha themeluesi i Twitter Jack Dorsey.

“Bëhet fjalë për tre kritika: ne jemi të ngadaltë, nuk jemi inovativë dhe nuk na besohet.”

Twitter, i cili u lansua në 2006 dhe regjistroi fitimin e tij të parë vjetor në 2018, tha se shpresonte të dyfishonte të ardhurat e saj në 2023.

“Twitter padyshim po kërkon mënyra për të drejtuar flukse të reja të të ardhurave me këtë shërbim të ri,” tha analisti Ben Wood nga CCS Insight.

“Për ata me përmbajtje mjaft tërheqëse, ky shërbim mund të jetë tërheqës, por unë pres që do të jetë e vështirë të dorëzohen ditë të mëdha page për përdoruesin mesatar të Twitter.”

Lajmi ka marrë një reagim të përzier midis përdoruesve të Twitter. Konsulenti i mediave sociale Matt Navarra pyeti ndjekësit e tij nëse do të ishin të gatshëm të paguanin një premium për llogaritë e tyre të preferuara – dhe 85% u përgjigjën se nuk do të bënin.

Një zëdhënës i Twitter tha se Super Follow pritet të nisë këtë vit.

nga kategoria

pg slot