Turizmi veror në Shqipëri, Edi Rama jep lajmin e shumëpritur

e postuar më at 09:59
115 0

Edi Rama ka njoftuar se do lehtësojë sezonin turistik në Shqipëri.

Kryeministri shqiptar ka njoftuar se se brenda javës do arrijnë edhe 23 mijë doza të vaksinës Pfizer dhe se kjo do të ndikojë që sezoni turistik të jetë më i lirë.

“Brenda javëve të prillit edhe 23 mijë doza të tjera PFIZER.
Ne do ta lehtësojmë sezonin turistik me se s’bën; do të ngjitemi shumë shpejt në shkallët e larta të klasifikimit në Europë, për volumin e vaksinimit; do ta nxjerrim jashtë Armikun e Padukshëm më shpejt se shumë të tjerë në kontinentin tonë” shkruan Edi Rama në njoftim.

nga kategoria