Tottenham Hotspur kryeson në garën me PSG për Frank Kessie

e postuar më at 21:35
10 0

Mesfushori i AC Milan, Frank Kessie është subjekt i një interesi të madh transferimi nga një numër klubesh, duke përfshirë Tottenham Hotspur dhe Paris Saint-Germain.

Megjithatë, pavarësisht fuqisë tërheqëse të konsiderueshme të PSG-së për sa i përket parave, futbollit të garantuar të Ligës së Kampionëve dhe mundësisë për të luajtur përkrah superyjeve si Lionel Messi, është Tottenhami ai që po udhëheq garën për transferimin e Kessie.

Sipas gazetës italiane “Calciomercato”, Spurs kanë qenë shume proaktivë në përpjekjen për të bindur Kessie të nënshkruajë për ta dhe kanë qenë në kontakt me përfaqësuesit e tij për mundësinë e një transferimi.

Raporti tregon se Kessie do të largohet nga AC Milan, pavarësisht se është jashtëzakonisht i lumtur në klub, i cili aktualisht është në vendin e dytë në Serie A. Kjo për shkak se të dy palët janë disi të ndryshme në vlerësimet e tyre financiare për marrëveshjen e kushteve të reja, me Milanin që beson që ata kanë bërë më të mirën e mundur për të përmushur kushtet e mesfushorit.

A M

nga kategoria