Theret me thikë një person në Prishtinë

e postuar më at 19:20
156 0

Një person është therur me thikë sot gjatë ditës në Prishtinë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të një shkolle rreth orës 14:30, ndërkaq i lënduari është dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 14:30 është pranuar informata për një person i cili ka marrë lëndime nga një mjet i mprehtë. I lënduari është dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, me ç’ rast nga informacionet e mbledhura ka identifikuar të dyshuarin e mundshëm dhe aktualisht ka nisur një hetim lidhur me rrethanat që karakterizojnë ngjarjen”, tha Borovci. /Telegrafi/

 

J X

nga kategoria