Tërmet në Shqipëri

e postuar më at 08:00
123 0

Tërmeti ka qenë me magnitutë 3.4 ballë të shkallës rihter.

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Shqipëri.

Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, tërmeti ka qenë me magnitutë 3.4 ballë të shkallës rihter.

Po sipas të dhënave të tyre, thellësia ka qenë rreth 2 kilometra, ndërsa epiqendra e saj ishte rreth 21 kilometra larg qytetit të Durrësit dhe 16 kilometra nga qyteti i Krujës.

J X

nga kategoria