Taravari pret në takim Sulejman Rushitin

e postuar më at 16:45
53 0

Gjatë ditës së sotme Kryetari i Komunes se Gostivarit ka pritur në takim Sulejman Rushiti –  drejtor aktual i Teatrit të Gostivarit.Këtë e ka bërë të ditur vet Kryetari i Komunes së Gostivarit Arben Taravari nepermjet një postimi në rrjetin social Facebook.

“Sot mirëprita mikun tim z.Sulejman Rushiti –  drejtor aktual i Teatrit të Gostivarit.

Sulën, siç preferojmë ta thërrasim të gjithë ne, qyteti e njeh si një regjisor i shkëlqyer dhe ish ministër mjaft i sukseshëm i arsimit.

Me drejtorin e Teatrit biseduam për projekte dhe ndërveprim të ngushtë të dy institucioneve përkatëse.

Të njihemi nëpërmjet kulturës, është kënaqësi dhe ngritja e kulturës në një qytet, është obligim.”

J X

nga kategoria

pg slot