Taravari përshëndet Marrëveshjen e arritur dje mes Kosovës dhe Serbisë

52 0

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët (u.d) Arben Taravari ka përshëndetur marveshjen e aritur dje në Bruksel në mes Kosovës dhe Shqipërisë duke theksuar se rajoni ndodhet para sfidave të rëndësishme për të ardhmen dhe se zhvillimet e tilla pozitive paraqesin shpresë për qytetarët.

“Përshëndesim Marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë të arritur dje me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian.

Ky hap i rëndësishëm i hap rrugë Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, marrëveshje kjo që do të ketë ndikim pozitiv edhe në zhvillimet e përgjithshme në rajon.

Ballkani Perëndimor ndodhet para sfidave të rëndësishme për të ardhmen, ndërsa zhvillimet e këtilla pozitive paraqesin shpresë për qytetarët e të gjitha vendeve”.-shkruan Taravari në Facebookhttps://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02UzTkJFr6aSEHyeBnunVrXqxyGpDb2vmvc1ySg4c7Bo4mZHukNYb8RQKKC6z7xsDdl&id=100044411046937&mibextid=uevf24

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

pg slot