Taravari: Ëmbla vazhdon me mësimin dhe kërkoj 100 herë falje nëse Iliri është ndjerë i ofenduar

postuar nga - 08/02/2022

Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari në emisionin “Click Plus” në TV21 sqaroi se në rastin me Ëmblën ka dëgjuar gjitha palët, duke përfshirë edhe, defektologët, psikologët dhe drejtorin e shkollës. “Unë pasi bisedova me defektologët, me prindërit e fëmijëve të tjerë, edhe me psikologët, disa thanë se paska simptoma të autizimit. Unë asnjëherë

Taravari: Gjatë qeverisjes LSDM-BDI nuk është ndërtuar asnjë spital

postuar nga - 07/10/2021

Sekretari i Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari tha se niveli i korrupsionit në vend është i lartë dhe se këtë e thotë edhe “Transparency International”. Taravari përmendi aferën reket, aferën e dhënies së pasaportave për kriminelë të kërkuar nga Interpoli dhe se për këtë shkak, Maqedonia e Veriut nuk merr datë për fillimin