#StopHajnisë/ Arben Taravari: Autostrada Tetovë-Gostivar, të hyrat 5 milion euro në vit, investime 0

e postuar më at 20:41
60 0

Pas një editoriali nga prestigjiozja Portalb.mk ku ne detaje sqarojen të gjitha të hyrat dhe investimet për rruget e RMV bie ne sy se autostrada Tetovë-Gostivar eshte me e frekuentuara ne republikë qe gjeneron deri ne 5 milion euro te hyra vjetore dhe ne kthim nuk ka asnjë investim dhe eshte nje rruge me gropa dhe ne kohe me shi seriozisht rezikon jeten e qytetareve. Një ndër autostradat më të frekuentuara në RMV, 20 vite, rreth 100 milionë euro të arkëtuara, kurse investime 0 denar.Ka qene i pari i Gostivarit Arben Taravari qe me publikimin e nje fotoje ku siper saj ka shoqeruar me slloganin #StopHajnise ka ilustruar kete fenomen.Me poshte ju sjellim postimin e tij nga rrjeti social Facebook:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid028Yj8rYvQWTLsW5phQM7RYcwXxzV7A5uFLSU8LEQf6SCPBq4AtRyUYVDp63L7Xmaal&id=1265185232

 

J X

nga kategoria

pg slot