Sot dalin para gjykatës dy të dyshuarit për mashtrim me vota dhe marrje ryshfeti

e postuar më at 10:05
116 0

Dy të dyshuar për keqpërdorim të detyrës gjatë zgjedhjeve dhe marrje ryshfeti në lidhje me vota do të dalin sot para Gjykatës së Prishtinës,

Për KALLXO.com zëdhënësja e Gjykatës, Mirlinda Gashi ka thënë se seanca pritet të mbahet në ora 9:30 dhe gjyqtari i cili do të vendos për kërkesën e Prokurorisë është Valon Kurtaj.

Prokuroria dje ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit ndaj A.K dhe S.M.Kujtojmë se Prokuroria Speciale me 9 mars ka ndaluar .K dhe S.M, për shkak të dyshimit për veprat e lartcekura.

Kërkohet paraburgim për të dyshuarit për vjedhje të votave dhe marrje ryshfeti

J X

nga kategoria

Osmani: Diaspora regjistrohet

Posted by - 06/04/2021 0
Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, në Click Plus edhe një herë theksoi se diaspora regjistrohet dhe do të…