Sot 33 viktima dhe 1.272 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

e postuar më at 18:09
109 0

Ministria e Shëndetësisë informon në 24 orët e fundit, janë kryer 3.948 teste, ndërsa janë regjistruar 1.272 raste të reja me COVID-19.

 

Në Shkup – 619, Manastir – 75, Prilep – 65, Kumanovë – 61, Tetovë – 50, Kavadar – 40, Veles – 39, Ohër – 34, Shtip – 32, Strumicë dhe Strugë nga 23, Koçan – 22, Kërçovë dhe Berovë nga 21, Gostivar – 19, Negotinë – 18, Kriva Pallankë – 17, Gjevgjeli – 15, Vallandovë – 11, Resnjë – 10, Radovishi – 9, Sveti Nikollë, Probishtipi dhe Vinicë nga 8, Dellçevë – 5, Demir Kapi, Kratovë dhe Pehçevë nga 4, Bogdanci, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenica nga 2, Krushev – 1.

Sot janë regjistruar 868 pacientë të shëruar nga coronavirusit.

Janë konfirmuar 33 viktima nga coronavirusi numri më i madh i të cilëve janë nga Shkupi.

J X

nga kategoria