Sofijanova: Lloji i britanik i Covid-19 përhapet edhe te fëmijët

78 0

Aspazija Sofijanova, drejtoreshë e Klinikës për Sëmundje të Fëmijëve njofton se spitali për momentin është shëndruar në kovid qendër, sepse lloji i ri i virusit britanik përhapet edhe te fëmijët.

“Lloji i ri i virusit i sulmon edhe fëmijët dhe për momentin Klinika për Sëmundje Infektive është shëndruar në qendër kovidi. Pacienti më i ri pozitivë është një foshnje një muaj e gjysmë dhe është hospitalizuar së bashku me nënën e tij e cila gjithashtu është pozitive me virus.

Për momentin në klinikë ka 21 fëmijë pozitivë me Covid-19. Fëmijët që janë të shtruar në spital kanë dehidrim, gjendje të keqe, humbje të oreksit dhe nuk mund të kurohen në shtëpi, thotë Sofijanova për “Studio 10”.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

Tërbohet BDI-ja

Posted by - 20/08/2021 0
Në një konferencë për shtyp mbajtur të enjten nga kryetari i Komunës të Gostivarit Arben Taravari, i cili është edhe…