Skandal/Mjekëve ju bëhet presion të firmosin peticionin e rikthimit të Besimit në detyrë

e postuar më at 19:52
9 0

Një situatë skandaloze është raportuar së fundmi pas dorëheqjes së drejtorit të spitalit të Tetovës, Florin Besimi.

Burimet për news33 kanë thënë se “Mjekëve ju bëhet presion për të nënshkruar peticion që të kthehet drejtori i spitalit Florim Besimi. Iniciativa është nisur gjoja se nga dr Nagip Rufati, kryeshef i gjinekologjisë dhe një ndër bashkëpunëtorët e ngushtë të drejtorit në dorëheqje.”

Besimi dorëzoi dorëheqjen dje pas zjarrit tragjik që mori jetën e 14 personave në spitalin e Tetovës.

 

T F

nga kategoria