Shqipëria shënon një tjetër fitore, po lufton për një vend në ‘play-off’

e postuar më at 22:13
126 0

Shqipëria ka arritur të arkëtojë pikë të plota ndaj San Marinos, duke fituar me rezultat 2-0 si mysafir.

Shqipëria ka arritur që të fitojë ndeshjen e dytë në kualifikimet për Kampionatin Botëror, “Katari 2022”, shkruan lajmi.net.

Pas golave të shënuar nga Rey Manaj në minutën e 63-të dhe Myrto Uzuni në minutën e 85-tëm, ‘Kuq e Zinjtë’ kanë marrë edhe tre pikë të reja.

Renditja në grupin I, është si vijon: Shqipëria e para me nëntë pikë, Hungaria ka shtatë, derisa Shqipëria është e treta me gjashtë të tilla.

Theksojmë se ndeshja e ardhshme e Shqipërisë do të jetë ndaj Polonisë, në shtator.

nga kategoria