Shkëmbimi i vitit mes Juventus dhe Barcelona, Dybala – Griezmann

e postuar më at 10:35
136 0

Pasi nuk arritën të kalonin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, Juventus po mendon për ndryshime të mëdha.

Ajo që nisi si një projekt me aspiratë të qartë, fitimin e trofeut evropian, duket se ka ngecur në rrugë.

Tani po flitet për largimin e emrave të njohur si Cristiano Ronaldo, por nuk mungon as ai i Paulo Dybalas.

Argjentinasit i përfundon kontratën në vitin 2022 dhe nuk ka një sfond marrëveshje për rinovim.

Sipas Corriere dello Sport, në Juventus po e vlerësojnë mundësinë e kryerjes së një operacioni që do ta shihte argjentinasin të largohet, për të rinovuar skuadrën.

COVID-19 ka prekur financat e klubeve dhe shkëmbimet shihen si më të arsyeshme. Ideja është që të negociojnë me Barcelonën për një shkëmbim me Antoine Griezmann.

Juventus dhe Barça tashmë e kanë kryer një operacion të ngjashëm vitin e kaluar, kur shkëmbyen Miralem Pjanic me Arthur Melo dhe marrëdhëniet mes dy klubeve mbesin shumë të mira.

Sigurisht, do të ishte e nevojshme të bindeshin lojtarët, pasi veçanërisht Griezmann nuk e ka ndërmend të largohet nga Barcelona.

nga kategoria