Sergey Brin planifikon ndërtimin e mjetit ajror më të madh në botë

94 0

Bashkëthemeluesi i Google, Sergey Brin, e ka kaluar fokusin e tij nga teknologjia në aviacion, duke planifikuar ndërtimin e mjetit ajror më të madh në botë.

Kompania e miliarderit thuhet se ka qëllim të ndërtojë një mjet 200 metra të gjatë, që do të ngjajë me një “jaht ajror luksoz”.

Projekti do të kushtojë 150 milionë dollarë.

Mjeti do të punojë me 12 motorë elektrikë dhe mund të transportojë 14 persona.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

WhatsApp sfidon Zoom dhe Skype

Posted by - 07/03/2021 0
Kompania “WhatsApp” sfidon kompanitë “Zoom” dhe “Skype” duke realizuar telefonata dhe video thirrje të disponueshme edhe në versionin për kompjuterat,…