Sela i reagon Vuçiqit

e postuar më at 19:59
184 0

Lideri i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela ka reaguar ndaj provokimit me një hartë të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është shprehur se Kosova është pjesë e Serbisë.

“Kosova nuk ka qenë ndonjeherë djep i kulturës serbe, e as vend krenarie, aq më pak tokë e sërbeve. Kosova është toka ku janë gjakos djepat e shqiptarëve radhazi nga regjimet barbare sërbe pa aspak nder e krenari.

Është toka e shqiptareve ku sërbët edhe gjatë kohe do ta shohin të pasqyruar fytyrën gjakatare dhe vrasëse të udhëheqësve të tyre pa aspak lavdi dhe me shumë turp. Kosova në perjetësi tokë e djep shqiptarësh trima e liridashës”, është shprehur Sela.

nga kategoria

pg slot