Rrëfehet autori i vrasjes së dyfishtë në Greqi: Nuk mbaj mend se çfarë kam bërë

e postuar më at 12:32
77 0

Një krim makabër tronditi dje fshatin Makrinitsa, në Greqi.

Një 31 vjeçar goditi me thikë ish-bashkëshorten e tij dhe vëllain e saj në shtëpinë e tyre

Fqinjët dëgjuan thirrjet dhe ulërimat e nënës dhe lajmëruan vëllain 30-vjeçar të vajzës, George.

30-vjeçari hyri në shtëpi duke mbajtur një shkop për të parandaluar ish-dhëndrin e tij.

Sidoqoftë, autori e goditi me thikë, duke e goditur në zemër, si rezultat i së cilës ai gjithashtu ra i vdekur.

Sipas mediave greke thuhet se 31 vjeçari nuk mban mend se çfarë ka bërë.

‘Nuk mbaj mend se çfarë bëra. Shkova për të parë fëminë tim dhe ata më ndaluan dhe më thanë se do të më mbyllnin në një spital psikiatrik’ është shprehur 31 vjeçari.

“Unë u mjegullova shtyva gruan time dhe vëllain e saj që të ngjitesha lart atje ku ishte fëmija im. Nuk mbaj mend që mund të kem goditur me thikë. Kam një vello të errët’ shtoi ai.

Sipas informacionit, çështja e shtrimit në spital  pavullnetin e 31-vjeçarit në një institucion psikiatrik ishte planifikuar të shqyrtohej sot, pas një kërkese të paraqitur nga gruaja e tij më 15 janar.

Vrasësi 31-vjeçar jetonte në shtëpinë e gjyshes dhe tezes së tij në zonën e Ag. Marina.

Ai punonte herë pas here në një dyqan riparimesh makinash dhe merrte një pension invaliditeti , pasi dyshohet se ishte plagosur rëndë në një aksident automobilistik në Agria, jashtë fabrikës EPSA. Ai kishte humbur babanë e tij, ndërsa nëna e tij thuhet se do të shtrohet në një klinikë psikiatrike në Athinë.

Image

nga kategoria