Rita Ora refuzon ta konfirmojë martesën me Taika Waititin teksa thotë se është e lumtur

e postuar më at 14:46
71 0

Rita Ora sonte (e martë) do të mbaj koncertin e shumëpritur në sheshin “Skënderbej” në Tiranë.

 

Por, para performancës së sotme, ylli shqiptar me famë botërore ka mbajtur një konferencë për media me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ambasadorit britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith.

Rita fillimisht u shpreh se ndihet e privilegjuar që do të performoj para publikut shqiptar, ndërsa edhe ka zbuluar planet për albumin e ri dhe synimet e saj për një karrierë në film.

“Po punoj në albumin e ri, po shikoj të lansoj diçka në fillim të vit tjetër. “I dua filmat, do të doja të shprehja kreativitetin tim përmes filma, e shoh vetën si një artist 360 gradë, dua që njerëzit të besojnë që mund të bëjë më shumë se një gjë, unë e dua muzikën, gjithmonë do ta dua, por mendoj se kapitulli im i ardhshëm është filmi”, u shpreh krijuesja e shumë hiteve.

J X

nga kategoria

pg slot