Rikthehet murali i Taylor Swift në Nashville

e postuar më at 12:22
104 0

Taylor Swiftit i është rikthyer murali në Nashville, pasi u hoq nga një pjesë ikonike e artit, shkruan TMZ, transmeton lajmi.net.

Taylor u zëvendësua në pikturën murale “Legends Corner” rreth kohës së Krishtlindjes nga bari i honky-tonk në Nashville me të njëjtin emër, por artisti që e bëri atë tani po punon për një tjetër murale, vetëm për Swift.

Tim Davis tha për TMZ se ai filloi të projektonte pikturën e Taylor menjëherë pasi ai e zëvendësoi atë me Brad Paisley në Legends Corner dhe thotë se do të ketë një pamje prej xhami të njomë që pasqyron rrënjët e saj të muzikës country dhe kryqëzimin e saj në pop.

Ndërmarrja e Swift larg vendit ishte arsyeja e përmendur për largimin e saj nga piktura ikonike e qytetit të muzikës, por kjo nuk u pëlqente shumë fansave të saj.

Kështu që, Davis ka nisur fushatën e tij për t’i dhënë asaj një mural të sajin dhe ai thotë se tashmë e ka të mbyllur vendin e ri, në një mur brenda një blloku të muralit të Legends.
Tim thotë se pronari i murit dëshiron të mbetet anonim derisa murali të rritet, por artisti thotë se kjo do të ndodhë, posa të mbledhë fondet për të filluar pikturimin.

Ai ka krijuar një faqe GoFundMe për projektin dhe tashmë është në rrugën e duhur për të arritur qëllimin e tij.

nga kategoria