Ridvan Berisha suspendohet nga puna në RTK

e postuar më at 15:43
193 0

Gazetari i RTK-së, Ridvan Berisha njofton se është suspenduar nga puna në transmetuesin publik.

Berisha ka përmendur kryeministrin aktual, Albin Kurti dhe disa kolegë të tij në RTK, të cilët sipas tij kanë ndikuar në suspendim.

Ai i quan oportunistë Festim Kabashin, Xhymret Veliun dhe Ngadhnjim Kastratin.

“Ne ekran s’do te jem per sa kohe qe komisini disiplinor ta trajtoje çeshtjen e persekutimit, ju e znj Osmani e tifozet toksike tuaj natyrisht qe festojne”, shkruan ai ndër të tjera në Facebook.

Të martën e javës së kaluar, Berisha shpërfaqi skepticizmin e tij kundrejt kryeministrit të ri të Kosovës edhe në edicionin e së martës të emisionit “DEBAT”.

J X

nga kategoria

pg slot