Rezultatet e kualifikimeve për Kupën e Botës, të paktën nga një gol në të gjitha ndeshjet

e postuar më at 22:29
133 0

Kualifikimet e Botërorit 2022 po vazhdojnë të luhen, ku gjatë ditës së sotme janë zhvilluar 10 ndeshje.

Këtë ditë, janë shënuar shumë gola duke filluar nga sfida mes Belgjikës dhe Bjellorusisë, ku Djajtë e Kuq kanë fituar me rezultat 8-0, shkruan lajmi.net.

Një tjetër sfidë e cila pati shumë gola ishte ajo mes Gjibraltarit dhe Holandës, ku ‘Tulipanët’ fituan me rezultat bindës 7-0.

Portuaglia arriti që të rikthehej në lojë pasi po humbiste 1-0 ndaj Luksemburgut, për të fituar në fund 3-1.

Në ndeshjen mes Turqisë dhe Letonisë u panë gjashtë gola,pasi ndeshja përfundoi me rezultat të barabartë 3-3.

Më poshtë mund të shihni edhe rezultatet e të gjitha ndeshjeve kualifikuese që janë zhvilluar sot:

nga kategoria