Publikohet lista e nominimeve për Oscars 2021

100 0

Publikohet lista e nominimeve për Oscars 2021

Nominimet e këtij viti për Çmimet e Akademisë së 93-të janë publikuar në Los Angeles nga Priyanka Chopra dhe Nick Jonas.

Këto nominime bëhen afro gjashtë javë para e të mbahet ceremonia virtuale më 25 prill të këtij viti, shkruan BBC.

Filmi më i mirë:

Borat Subsequent Moviefilm
Judas and the Black Messiah
Mank
Ma Rainey’s Black Bottom
Minari
Nomadland
One Night in Miami…
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Regjisori më i mirë

Lee Isaac Chung, Minari
Emerald Fennell, Promising Young Woman
Spike Lee, Da 5 Bloods
Aaron Sorkin, The Trial of the Chicago 7
Chloé Zhao, Nomadland

Aktorja më e mirë

Viola Davis, Ma Rainey’s Black Bottom
Andra Day, The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby, Pieces of a Woman
Frances McDormand, Nomadland
Carey Mulligan, Promising Young Woman

Aktori më i mirë

Riz Ahmed, Sound of Metal
Chadwick Boseman, Ma Rainey’s Black Bottom
Anthony Hopkins, The Father
Delroy Lindo, Da 5 Bloods
Gary Oldman, Mank.

Administrator

Ky lajmë është postuar nga ana e redaksionit SMART NEWS. - Administratori

nga kategoria

Policja seksi e Kosovës vazhdon me pozat joshëse

Posted by - 10/04/2021 0
https://www.instagram.com/linda_b_aliu/?utm_source=ig_embed&ig_mid=555B0C77-3AAA-4E8B-B5B3-B65290BE7E05Tash e sa kohë, Linda Aliu, njihet si policja më seksi në Kosovë. Me fotografitë e saj nëpër rrjete sociale,…