PSG e ‘thyen’ Bayernin në tempullin Allianz Arena

e postuar më at 22:16
107 0

Ndeshja mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain është mbyllur me rezultat 3-2 në të mirë të francezëve.

Kylian Mbappe 3′ dhe Marqunihos 28′ ishin golashënuesit e PSG-së në pjesën e parë, ndërsa Choutpo Moting shënoi për Bayernin, shkruan lajmi.net.

Pjesa e dytë, nuk ishte aspak më e qetë se e para dhe tregoi se kjo ndeshje është një finale përpara finaleje.

Thomas Muller barazoi rezultatin në minutën e 60-të, ndërsa Mbappe 68′ shënojë një gol të bukur për të mbyllur ndeshjen me këtë rezultat.

Pas një jave, më 13 prill do të zhvillohet edhe ndeshja e kthimit në “Parkun e Princave” dhe favorit absolut për të kualuar në fazën tjetër janë ekipi nga Parisi.

Theksojmë se Bayern Munich ishte pa humbje në 32 ndeshjet e fundit në Ligën e Kampionëve.

nga kategoria