Presidenti Meta takohet me zëvendëskryeministrin e Maqedonisë së Veriut

e postuar më at 09:37
66 0

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka pritur në një takim zëvendëskryeministrin e parë të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi. Sipas njoftimit nga Presidenca e Shqipërisë, presidenti Meta u njoh nga Grubi me ecurinë e procesit të regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut.

Meta theksoi rëndësinë që ka përfshirja, sipas tij, sa më e madhe e diasporës shqiptare në këtë proces dhe vlerësoi se, “përtej aspektit statistikor, regjistrimi i popullsisë do të jetë përmbajtësor në avancimin e të drejtave të shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut”.

Gjithashtu sipas njoftimit, Presidenti Meta theksoi nevojën e forcimit të bashkëpunimit mes dy vendeve për përballimin me sukses të sfidave të pandemisë dhe efikasitetit të përpjekjeve për sigurimin e vaksinave kundër COVID-19.

J X

nga kategoria

Arrestohen tre persona nga Gostivari

Posted by - 26/03/2021 0
Mbrëmjen e djeshme (25-mars) rreth orës 21:15, në rrugën ,,Beliçica“ në Gostivar, efektivët e policisë nga SPB Tetovë, Departamenti i…