Prej nesër rikthehen reshjet e borës

e postuar më at 13:47
159 0

Moti nesër do të jetë i ftohtë dhe i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha me diell, ndërsa në vendet e larta dhe në vendet malore do të ketë reshje të borës. Temperatura minimale do të jetë -5 gradë Celsius ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 14 gradë Celsius.

Në Shkup do të kemi mot pjesërisht me vranësira. Temperatura e mëngjesit do të bjerë në 0 gradë, ndërkaq temperatura maksimale ditore do të jetë 11 gradë Celsius.

Sipas njoftimeve nga Drejtoria Hidrometeorologjike, natën e së premtes, reshjet do të përhapen nga jugperëndimi, ndërsa në disa vende përfshi këtu edhe disa vende të ulëta do të ketë reshje të borës. Temperaturat e mëngjesit deri të premten në pjesën më të madhe të vendit do të jenë nën zero, kurse më pas do të vijon ngritje e lehtë e temperaturave.

J X

nga kategoria

pg slot